L’Equipe: UEFA dënoi PSG-në për shkeljen e rregullave të Fair Play-it financiar

Futboll

L’Equipe: UEFA dënoi PSG-në për shkeljen e rregullave të Fair Play-it financiar

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 19:36
L’Equipe: UEFA dënoi PSG-në për shkeljen e rregullave të Fair Play-it financiar

Dy klube franceze menjëherë PSG dhe Marseille hynë në marrëveshje me organin e kontrollit financiar të UEFA-s. Siç u bë e ditur për L’Equipe, të dy klubet u gjobitën për shkelje të rregullave të Fair Play-it financiar.

PSG dhe Marseille kanë tre vjet për të përmirësuar gjendjen e tyre financiare. Nëse kjo nuk ndodh, atëherë sanksionet ndaj tyre do të jenë më të rrepta.

Kujtojmë që PSG-ja kritikohet rregullisht për shpenzime të tepërta. Pyetjet janë ngritur së fundmi në komunitetin e futbollit se si klubi ishte në gjendje të nënshkruante marrëveshjen mega-nënshkrimin e Kylian Mbappe.

Paris Saint-Germain do të luajë ndeshjen e radhës të kampionatit francez më 21 gusht kundër Lille.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat