Polonia e Lewandowskit dorëzohet para Holandës

Futboll

Polonia e Lewandowskit dorëzohet para Holandës

Nga: K.G. Më: 22 shtator 2022 Në ora: 22:38
Polonia e Lewandowskit dorëzohet para Holandës

Futbollisti Robert Lewandowski me Poloninë dorëzohen si vendas para Holandës, duke pësuar humbje me rezultat 2:0.

“Tulipanët” importuan tre pikë, shumë të vlefshme dhe përforcojnë pozitën e parë të grupit 4 të Ligës së Kombeve A.

Golat i realizuan Gakpo (14') dhe Bergwijn (60').

Holanda kryeson me 13 pikë, pasojnë Belgjika 10, Polonia 4 dhe Uellsi 1 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat