Zbulon finalistët e Kupës së Botës në Katar...

Futboll

Zbulon finalistët e Kupës së Botës në Katar...

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 20:39
“Google” zbulon finalistët e Kupës së Botës në Katar

“Google” zbulon finalistët e Kupës së Botës në Katar, ajo mes Brazilit dhe Francës!

Kupa e Botës në Katar do të fillojë më 20 nëntor dhe gjiganti i teknologjisë Google tregoi fuqinë masive informatike që qëndron pas motorit të tij të kërkimit duke parashikuar të ardhmen, më konkretisht se kush do të luajë në finalen e turneut.

Nëse kërkoje “Lusail stadium event” në Google, në një nga rezultatet e kërkimit ishte edhe finalja mes Brazilit dhe Francës.

Në fakt të dyja kombëtaret janë ndër favoritet e këtij evenimenti që do të mbahet në Katar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat