Ky është lojtari më notën më të mirë të Kosova

Futboll

Ky është lojtari më notën më të mirë të Kosova

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 23:18
Ky është lojtari më notën më të mirë të Kosova, foto Shpend Ahmeti

Kombëtarja e Kosovës e mbylli me fitore edicionin 2022/23 në Ligën e Kombeve.

Të përzgjedhurit e Alain Giresse shënuan fitore bindëse ndaj Qipros, në ndeshjen e gjashtë dhe të fundit në Grupin 2 të Ligës C.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” përfundoi me rezultatin 5:1.

Vedat Muriqi, i cili ishte autor i dy golave sonte dhe i një asistimi, u vlerësua më së larti. Ai mori notën 9.7.

Lartë u vlerësuan edhe golashënuesit tjerë; Florent Muslija, Donat Rrudhani dhe Elbasan Rashani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat