Operohet Araujo, Barca del me njoftim

Futboll

Operohet Araujo, Barca del me njoftim

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 11:37
Operohet Araujo, Barca del me njoftim

Ronald Araujo është operuar mëngjesin e sotëm pas lëndimit të pësuar me Uruguajin. Në njoftimin e Barcelonës thuhet se futbollisti ka patur operacion të suksesshëm.

Barcelona njofon poashtu se rikuperimi i tij do të përcaktohet me kohë dhe nuk dihet se sa kohë futbollisti do të jetë jashtë fushave. Jozyrtarisht mësohet se Araujo do të jetë së paku 2 muaj jashtë fushave.

Selektori i Urguajit ka thënë se do të pres deri në ditën e fundit një lajm për gjendjen fizike të tij dhe se nuk e përjashton mundësinë që mbrojtësi të jetë në Botëror.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat