Rama takohet me Infantinon

Futboll

Rama takohet me Infantinon

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 17:33
Foto nga takimi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur në takim presidentin e FIFA-s, Gianni Infantinon.

Pasi që kreu vizitën e tij në stadiumin “Air Albania”, ku edhe u prit nga presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, Infantino tani është takuar me numrin një të Shqipërisë, Edi Ramën.

Po ashtu, prezent në këtë takim ishte edhe legjenda e Interit, Youri Djorkaeff, i cili është pjesë e delegacionit të FIFA-s që ka arritur për vizitë në Shqipëri.

Image

 

Rama pas takimit me Infantinon reagoi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”.

“Me presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino, një mik i mirë që na nderon sot me vizitën e tij dhe të skuadrës së tij, ku shkëlqen prania e legjendës së Interit, Youri Djorkaeff”, shkroi Rama në “Facebook”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat