Elozhe nga Iniesta për Neymarin

Futboll

Elozhe nga Iniesta për Neymarin

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 00:23
Elozhe nga Iniesta për Neymarin

Sezoni aktual ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për Neymar.

Futbollisti brazilian është shndëtruar në një makineri golash dhe asistesh tek PSG, ndërsa e konfirmoi formën edhe në ndeshjet me kombëtaren duke i dhënë shpresë Brazilit se do të jetë ai udhëheqësi i skuadrës në Botërorin e Katarit.

Së fundmi, elozhe për sulmuesin vijnë edhe nga Japonia e largët, aty Andres Iniesta, ish-shoku i Neymar te Barcelona thekson se braziliani është përkufizimi i kënaqësisë në futboll.

“Ai është një nga lojtarët më të mëdhenj që unë kam parë dhe kam ndarë një dhomë zhveshje.

Futbolli ka të bëjë me argëtimin, kënaqësinë dhe Neymar është përkufizimmi i kësaj. Një makineri driblimi në fushë”, theksoi spanjolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat