Tonali: Diçka shumë emocionuese, jemi ekip i madh

Futboll

Tonali: Diçka shumë emocionuese, jemi ekip i madh

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 12:25
Tonali: Diçka shumë emocionuese, jemi ekip i madh

Duke folur në mikrofonat e “Milan TV”, mesfushori i kuqezinjve Sandro Tonali komentoi fitoren 3-1 në fushën e Empolit: “Ishte një fund pak i çuditshëm.

Bëmë një lojë të mrekullueshme, por pa e gjetur golin. Pastaj e gjetëm veten një herë në disavantazh. Kjo nuk na dëmtoi, por n​a bëri të mendonim se duhej të fitonim patjetër.

Linja anësore për Leao? Është diçka që vjen natyrshëm kur luan, nuk është e përgatitur. Pastaj kishim forcën për të gjetur golin e 3-1, çka na bëri të kuptojmë se kemi potencial të madh.

Çfarë shtytje na jep kjo fitore? Shumë, na bën ta nisnim javën e re në mënyrën më të mirë. Në Empoli fituam si një skuadër e madhe, duhet t’i urojmë të gjithë lojtarët.

Shiriti i kapitenit? Një emocion i madh, jam i lumtur. Nëse do ta kisha bërë në një mënyrë tjetër, pa këto lëndime… Më vjen keq për Simon, Alex dhe Davide”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat