Zbulohet numri i biletave të shitura për derbin Partizani-Tirana

Futboll

Zbulohet numri i biletave të shitura për derbin Partizani-Tirana

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 17:24
Stadiumi

Zbulohet numri i biletave të shitura për derbin Partizani-Tirana!

Derbi Partizani-Tirana që luhet sot në orën 19:00 pritet të ketë më shumë tifozë në stadium se sa jemi mësuar.

Deri në orën 15:00 janë shitur 12 mijë bileta për ndeshjen, ndërsa nga klubi i Partizanit presin që deri në startin e sfidës numri të shkojë në 15 mijë tifozë nga 22 mijë që është kapaciteti maksimal.

Të dyja skuadra shquhen për tifozëritë e tyre të ndezura, por ende nuk kanë mundur që ta mbushin plotë impiantin e ri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat