Hernandez humbet sezonin si pasojë e lëndimit

Futboll

Hernandez humbet sezonin si pasojë e lëndimit

Më: 23 nëntor 2022 Në ora: 09:14
Foto ilustrim

Kombëtarja e Francës e ka konfirmuar shkallën e lëndimit të mbrojtësit, Lucas Hernandez, dhe ky lajm nuk është aspak i mirë.

Franca e ka konfirmuar që Hernandez ka këputur ligamentet e tij në fitoren e mbrëmshme 4:1 kundër Australisë.

Si pasojë e këtij lëndimi, Hernandez do të mungojë në pjesën e mbetur të Kupës së Botës si dhe në pjesën e mbetur të sezonit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat