Qëndrime kundër regjimit, arrestohet “Zaneti” i Iranit

Futboll

Qëndrime kundër regjimit, arrestohet “Zaneti” i Iranit

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 17:20
Qëndrime kundër regjimit, arrestohet “Zaneti” i Iranit

Qëndrime kundër regjimit, arrestohet “Zaneti” i Iranit. Stramaçoni: U mor me forcë në sy të djalit të tij 10-vjeçar!

Vuria Ghafori, mbrojtësi 35-vjeçar, i cili numëron 26 ndeshje me kombëtaren e Iranit është arrestuar për qëndrimet e tij kundër regjimit. Lajmin e konfirmoi edhe ish-trajneri i tij tek Esteghlal, Andrea Stramaçoni.

“Ne shpresonim që ishte thjesht një shoqërim në komisariat, por lojtari u arrestua dhe u mor me forcë në sy të djalit të tij 10-vjeçar. Rrëqethem kur e mendoj. Jam i shokuar, kam biseduar me disa miq të mi në Teheran. Gruaja e tij është e shqetësuar, si të gjithë ne”, deklaroi ish-trajneri i Interit.

Italiani e krahasoi figurën e anësorit të djathtë me legjendën argjentinase Havier Zaneti. Vendi është përballur me protesta të forta, të cilët kanë pasur të drejtat e grave në vëmendje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat