Lucas mendoi tërheqjen nga futbolli pas dëmtimit

Futboll

Lucas mendoi tërheqjen nga futbolli pas dëmtimit

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 11:28
Lucas mendoi tërheqjen nga futbolli pas dëmtimit

Lucas Hernandez duhej të largohej nga Katari dhe kombëtarja e Francës, për shkak të një këputjeje të ligamentit në gjurin e tij të djathtë.

Mbrojtësi nuk humbi kështu vetëm Kupën e Botës, por edhe sezonin me Bayern Munich, por nga kampionët në fuqi të Gjermanisë bëhet me dije se operacioni i Lucas është kryer me sukses.

Mediet franceze kanë zbuluar se Lucas, i cili ka pasur edhe në të shkuarën një sërë dëmtimesh, mendoi që të tërhiqej nga futbolli.

Megjithatë duket se ka qenë një diskutim me mamanë e tij që e ka bërë të lërë pas një mendim të tillë dhe të vazhdojë të luajë..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat