Dida i del në mbrojtje Tatarusanus të Milanit

Futboll

Dida i del në mbrojtje Tatarusanus të Milanit

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 11:34
Dida

Dida doli në mbrojtje të portierit rezervë te Milani, Ciprian Tatarusanu, i cili u aktivizua pas lëndimit të Mike Maignanit këtë sezon.

27-vjeçari pësoi një lëndim me Kombëtaren e Francës në shtator, duke humbur kështu 12 ndeshjet e fundit të “Rossonerëve” në Serie A dhe në Ligën e Kampionëve.

Duke folur për “La Gazzetta dello Sport”, Dida shprehi mbështetjen e tij për Tatarusanun, i cili u përball me kritika nga tifozët dhe jo vetëm, lidhur me paraqitjet e tij.

Ish-portieri i Milanit e cilëson si të padrejtë që të thuhet se skuadra humbi pikë shkaku i portierit rumun.

“Është e padrejtë të mendosh se skuadra humbi pikë për shkak të tij. Ai bëri shumë pritje”, tha ai.

Maignan është i fortë, shpresoj se ai mund të kthehet së shpejti, por Tata është një portier i Milanit”, deklaroi Dida.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat