Regragui flet pas trazirave në Holandë e Belgjikë

Futboll

Regragui flet pas trazirave në Holandë e Belgjikë

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 23:20
Regragui flet pas trazirave në Holandë e Belgjikë

Pas barazimit ndaj Kroacisë dhe fitores me Belgjikën, Maroku i teknikut Regragiu, po shfaq një paraqitje solide në mbrojtje dhe tepër cinike në sulm.

Gjatë konferencës për shtyp, që u zhvilluar në kuadër të përballjes me Kanadan, ditën e nesërme,

Regragiu ka folur për trazirat që shpërthyen në Holandë e Belgjikë, pas suksesit të arritur në “Katar 2022”.

“Unë nuk mendoj se ata janë marokenë të vërtetë.

Marokenët kanë më shumë respekt. Në kulturën tonë ju duhet të respektoni të gjithë. Është shumë e vështirë të shohësh njerëz që sillen kështu.

Duhet të tregosh respekt për vendin ku ke lindur. Mund të gëzohemi dhe t festojmë nëse duhet të kualifikohemi, por duhet të kesh respekt për të gjith.

Shpresoj që të gjithë të kalojnë mirë nesër dhe që më pas të kërcejmë e të qajmë bashkë, jo nga trishtimi por sepse kaluam në raundin e 1/16-ve.”,- është shprehur Regragui në deklaratën e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat