Nuk pranoi të largohej nga Katari

Futboll

Nuk pranoi të largohej nga Katari

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 22:51
Nuk pranoi të largohej nga Katari

Futbollisti anglez, Luke Shaw, mësoi për një tragjedi familjare përpara ndeshjes kundër Iranit, por kjo nuk e pengoi atë të bënte një lojë të shkëlqyer në ndeshjen hapëse të Kupës së Botës.

Shaw i nisi të tre ndeshjet si mbrojtësi i majtë i kombëtares së Anglisë, e cila fitoi shtatë pikë dhe arriti të futet në mesin e 16-të më të mirave në Kampionatin Botëror nga vendi i parë.

Ai ishte veçanërisht mbresëlënës në ndeshjen e parë kundër Iranit, ku regjistroi një asistim dhe u vlerësua nga disa media angleze si lojtari më i mirë i ndeshjes. Pas përfundimit të fazës së grupeve, ai zbuloi se ishte përballur me një tragjedi familjare pak para asaj ndeshje.

Përkatësisht, ai ka treguar për Athletic se gjyshja e tij ka ndërruar jetë pak para ndeshjes. Gareth Soutghate i ofroi ndihmë dhe të mos luante në këtë lojë, por ai refuzoi.

“Gjyshja ime për fat të keq ndërroi jetë. Ajo kishte kancer për një kohë të gjatë dhe vdiq pak para ndeshjes së parë”, ka treguar Shaw pas përfundimit të fazës së grupeve.

Ai theksoi se mund të kishte humbur ndeshjen sepse ishte i lidhur me gjyshen e tij.

“Gareth ishte shumë i mirë me mua, ne folëm dhe ai më pyeti nëse duhet të mungoja në ndeshjen e parë. Por unë jam këtu dhe kjo është Kupa e Botës dhe do të thotë shumë për mua. Nuk doja të humbisja asgjë. Gjyshja ishte një pjesë e rëndësishme e fëmijërisë sime dhe kalova shumë kohë me të”, deklaroi Shaw.

Ndryshe, Anglia do të luajë kundër Senegalit në fazën e eliminimit direkt, ndërsa kundërshtari i parashikuar në çerekfinale duhet të jetë Franca.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat