Fotoja që i jep fund dilemës

Futboll

Fotoja që i jep fund dilemës

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 14:29
Fotoja që i jep fund dilemës

Goli i dytë i shënuar nga Japonia përballë Spanjës, që çoi “samurajt” në turnin tjetër të Botërorit duke lënë jashtë Gjermaninë, ngjalli mjaft debate tek të gjithë sportdashësit në mbarë botën.

A ishte topi jashtë loje, apo jo?

Kësaj dileme i kanë dhënë fund UEFA dhe FIFA duke e konfirmuar totalisht të rregullt golin e Tanakas, pasi topi nuk ka qenë tërësisht jashtë vijave të bardha.

Sensorët e vendosur në top tregojnë se edhe pse disa milimetra, topi ka prekur vijën, që do të thotë se aksioni ishte totalisht i rregullt dhe goli ka qenë i merituar për skuadrën japoneze.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat