Franca e Anglia synojnë çerekfinalen

Futboll

Franca e Anglia synojnë çerekfinalen

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 09:10
Foto ilustrim

Këtë të diel do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në fazën e 1/8 e finales në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Dy nga kombëtaret favorite të këtij turneu, Franca e Anglia, rikthehen sot me misionin për t’u kualifikuar tutje.

Kampionët në fuqi të botës do të takohen me Poloninë, në stadiumin “Al Thumama”, nga ora 16:00.

Kurse, “Tre Luanët” do të kenë punë me Senegalin. Kjo ndeshje do të luhet nga ora 20:00, në stadiumin “Al Bayt”.

Ekipet fituese nga këto ndeshje do të takohen mesvete në çerekfinale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat