Lajm i madh për Brazilin

Futboll

Lajm i madh për Brazilin

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 11:47
Lajm i madh për Brazilin

Ylli i Përfaqësueses së Brazilit, Neymar Junior është rikthyer në stërvitje dhe është gati ta ndihmoj ekipin e tij drejt sukseseve në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Neymar pësoi një dëmtim në ndeshjen e parë të grupeve ndaj Serbisë, ndërsa nuk luajti fare ndaj Zvicrës dhe Kamerunit.

Megjithatë, sulmuesi i Paris Saint-Germain po rikuperohet në afat rekord dhe tashmë ka filluar stërvitjet.

Është vet Neymar, i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale ka treguar se ndihet mirë pasi u bashkua me skuadrën në seancën stërvitore të së shtunës.

“Ndihem mirë, e dija që do të ndihesha tani”, ka shkruar Neymar në Twitter, bashkangjitur me dy fotografi.

Neymar nuk dihet nëse do të jetë gati 100 për qind për ndeshjen e së hënës ndaj Koresë së Jugut, por sigurisht që pritet t’i luajë disa minuta.

Ylli brazilian është parë në disponim dhe formë të lartë në stërvitjen e fundit me grupin, ku nuk munguan edhe golat dhe driblimet e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat