FIFA pranon shpjegimin inteligjent të Granit Xhakës, e thotë mediumi anglez

Futboll

FIFA pranon shpjegimin inteligjent të Granit Xhakës, e thotë mediumi anglez

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 13:23
Xhaka

FIFA pranon shpjegimin inteligjent të Granit Xhakës!

Granit Xhaka kishte menduar një zgjedhje inteligjente për të goditur sërish serbët.

Mesfushori shqiptar zgjodhi që ta kujtojë Adem Jasharin nëpërmjet fanellës së shokut të ekipit.

Pavarësisht dyshimeve, askush nuk mund ta dënojë dot…Jasharin. “The Sun” shkruan se FIFA ka pranuat arsyetimin e Xhakës pas ndeshjes se ishte një premtim i dhënë për shokun e ekipit te Zvicra se do të vishte fanellën e tij nëse shënonte apo në fund të ndeshjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat