Media e njohur spanjolle: Zvicra e Shaqirit kërcënon Portugalinë e kontraversit Cristiano

Futboll

Media e njohur spanjolle: Zvicra e Shaqirit kërcënon Portugalinë e kontraversit Cristiano

Nga: K. Goca Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 17:01
Ronaldo

Futbollistët Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka kudo po bëjnë jehonë dhe janë në qendër të vëmendjes të mediave të mëdha botërore.

“Zvicra e Shaqirit kërcënon Portugalinë e kontraversit Cristiano”, shkruan media spanjolle “mundodeportivo”.

 “Kjo nuk është Liga e Kombeve”, deklaroi Xherdan Shaqiri gjatë të dielës që e lamë pas, duke e paralajmëruar rivalin. 

Shaqiri iu referua pikërisht atij takimi për të theksuar se në Botëror gjërat do të jenë ndryshe. Zvicra ka treguar në Katar se është e përgatitur të luftojë këdo. 

Apriori do të jetë një rival i pakëndshëm për Portugalinë, që kërkon kualifikimin, sigurisht me Cristiano Ronaldon si protagonist të madh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat