Trippier përmend 3 ndeshje që nuk mund t’i rishikojë

Futboll

Trippier përmend 3 ndeshje që nuk mund t’i rishikojë

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 18:26
Trippier përmend 3 ndeshje që nuk mund t’i rishikojë

Mbrojtësi i Anglisë, Kieran Trippier ka zgjedhur tre ndeshje në karrierën e tij, të cilat nuk mund t’i rishikojë për shkak të kujtimeve të dhimbshme të rezultatit.

Lista përfshin dy ndeshje të kombëtares së Anglisë, kundër Kroacisë (gjysmëfinalja e Kupës së Botës 2018) dhe kundër Italisë (finalja e Euro 2020). Në listë ishte edhe ndeshja e Tottenhamit kundër Liverpool-it (finalja e Champions League 2019).

“Pas pjesës së parë kundër Kroacisë, pata ndjenjën se mund të kryesonim 3-0 dhe ndeshja mund të përfundonte”, tha Trippier për Goal.com. Atë ndeshje britanikët e humbën në bazë të kohës shtesë me rezultat 1:2.

Në finalen e Euro 2020, Anglia humbi nga Italia me penallti, dhe në finalen e Champions League 2019, Tottenham humbi nga Liverpool 0-2.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat