Mbappe rikthehet në stërvitje, i gatshëm për ndeshjen ndaj Anglisë

Futboll

Mbappe rikthehet në stërvitje, i gatshëm për ndeshjen ndaj Anglisë

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 18:47
Mbappe

Kylian Mbappe është gati të përballet me Anglinë në çerekfinalen e Kupës së Botës të shtunën, pasi mungoi në stërvitjen e ekipit.

Kishte shqetësime se ylli i Paris Saint-Germain kishte pësuar një goditje dhe mund të ishte në dyshim për përplasjen e së shtunës me skuadrën e Gareth Southgate pasi ai humbi seancën e së martës me Les Bleus.

Por fotot e stërvitjes të enjten tregojnë golashënuesin kryesor të turneut Mbappe duke marrë pjesë plotësisht me shokët e tij të skuadrës në një goditje ndaj tifozëve të Tre Luanëve të cilët kishin shpresuar se ai do të mungonte.

Mbappe humbi seancën e së martës, katër ditë para ndeshjes, me stafin që tha se ishte për shkak të ‘punës së vazhdueshme rikuperimi’ pas fitores së tyre të fundit ndaj Polonisë të dielën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat