Murati debuton me gola

Futboll

Murati debuton me gola

Më: 28 janar 2023 Në ora: 18:18
Murati debuton me gola

Vahit Murati ka bërë një debutim ëndërrash me fanellën e KF Arsimit, te e cila skuadër u transferua ditë më parë nga rradhët e Voska Sport, njofton “infOSport.mk”.

Murati realizoi dy gola në barazimin 3:3 ndaj ekipit të FC Skopjes së ligës së parë.

Pjesa e parë mbaroi me shifrat 1:0 në favor të Skopjes, ndërsa në pjesën e dytë edhe pse KF Arsimi dy herë ishte në disavantazh me dallim dy golësh, djemtë “verdhezi” arritën të rikthehen duke shënuar fillimisht pas një super aksioni me Argjend Gafurin, ndërsa më pas në skenë doli përforcimi më i ri Vahit Murati, i cili shënoi dy herë pas dy asisteve të Gafurit.

Vlen të theksohet se stafi teknik në krye me trajnerin Vildan Saliu i’u dha rastin të gjithë lojtarëve, përfshirë këtu edhe përforcimet e reja, të cilat dhanë shenja shumë pozitive.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat