Lajme të këqija për Barcelonën

Futboll

Lajme të këqija për Barcelonën

Më: 30 janar 2023 Në ora: 12:17
Barcelona

Osman Dembele është detyruar të ngrejë flamurin e bardhë në momentin më të mirë të tij te Barcelona.

Sulmuesi francez ka pësuar një tërheqje muskulore në takimin e së shtunës në La Liga na derbin e Katalunjës përballë Gironës.

Sipas prognozave të para dhe njoftimit të bërë publik nga Barcelona, Dembele pritet të qëndrojë 5 deri në 6 javë larg fushave. Kjo do të thotë se ai rrezikon të mos jetë as në ndeshjen e vajtjes në Ligën e Europës përballë Mançester Junajtidit.

Dëmtimi i Dembelesë i ka prishur jo pak humorin trajnerit Ksavi Hernandez, me francezin që ishte kthyer në një pikë referimi për katalanasit.

Të dhënat paraprake nënvizojnë se ai do të duhet të qëndrojë për 5-6 javë larg fushave, por sulmuesi i krahut rrezikon edhe më gjatë.

Por për këtë priten analiza më të hollësishme që do të zhvillohen në ditët në vijim.

Nëse do të konfirmohet dëmtimi 5-6-javor, Dembele do të humbasë 5 takime në La Liga, dy takimet kundër Junajtidit në Ligën e Europës dhe dy gjysmëfinalet në Kupën e Mbretit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat