Zaniolo bashkëlojtar me Milot Rashicën

Futboll

Zaniolo bashkëlojtar me Milot Rashicën

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 13:59
Nicolò Zaniolo

Nicolò Zaniolo është praktikisht lojtar i Galatasaray-t.

Sipas asaj që u raportua nga “Sky Sport” gjatë natës, janë zgjidhur të gjitha procedurat burokratike për kalimin e sulmuesit në Superligën e Turqisë, me tymin e bardhë final që pritej për mëngjesin e sotëm, për ta nisur lojtarin pasdite drejt Turqisë.

Futbollisti i datëlindjes 1999 do të bëhet futbollist i Galatasaray me të gjithë efektet.

Zaniolo u ka thënë “po” drejtuesve të skuadrës turke për një kontratë 4 vjet e gjysmë me 3.5 milionë euro në sezon dhe një klauzolë largimi prej 35 milionë eurosh, që do të përfshihet në marrëveshje, e cila mund t’i lejojë lojtarit të largohet nga Galata në dritaret e ardhshme të merkatos.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat