Galatasaray tentoi edhe një tjetër emër të madh

Futboll

Galatasaray tentoi edhe një tjetër emër të madh

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 15:29
Galatasaray tentoi edhe një tjetër emër të madh

Në vitet e fundit, Galatasaray ka qenë mjaft aktive në merkato duke transferuar emra të njohur të futbollit botëror.

Së fundmi në radhët e turqve aktivizohen lojtarë si Icardi, Mertens dhe Mata ndërsa në merkaton e janarit realizuan një tjetër tratativë të bujshme si transferimi i Nicolo Zaniolos nga Roma.

Megjithatë, Zaniolo nuk ishte i vetmi emër i preferuar nga ana e drejtuesve turq sa i takon merkatos së janarit pasi sipas “Talksport”, Galatasaray tentoi edhe firmën me Philippe Coutinho.

Ky i fundit nuk po kalon një periudhë të mirë në radhët e Aston Villa-s në Premier League teksa në 20 ndeshje me skuadrën angleze nuk ka mundur të shënojë apo edhe të asistojë.

Megjithatë, ishte vetë 30-vjeçari që refuzoi Galatasarayn pasi nuk e preferonte kampionatin turk duke qëndruar në Premier League si një kampionat elitar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat