“Dardanët” në kërkim të fitores së parë

Futboll

“Dardanët” në kërkim të fitores së parë

Më: 28 mars 2023 Në ora: 19:42
Kosova

Përfaqësuesja e Kosovës kërkon sot fitoren e parë në Grupin I të kualifikuesve të Euro 2024.

Përballë ka një nga skuadrat më të dobëta të grupit, Andorrën, ndaj për “Dardanët” do të jetë një mundësi e mirë për të siguruar pikët e plota që të mbeten pranë ekipeve kryesuese në grup.

Barazimi 1-1 në transfertë ndaj Izraelit ka dhënë entuziazëm në ekip dhe tashmë kërkohet me ngulm fitorja.

Image

Fomacionet

Ndaj trajneri Zhires nuk ka ngurruar që të përsëritë në formacion ofensiv edhe në këtë duel; me emra si Celina, Zeneli, Rashica e Muriqi të cilët e nisin të gjithë ndeshjet nga minuta e parë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat