Inter, festë pa fund: Mbërrijnë 41 milionë euro!

Futboll

Inter, festë pa fund: Mbërrijnë 41 milionë euro!

Më: 30 maj 2023 Në ora: 20:20
Inter

41 milionë euro të tjera do të mbërrijnë në arkat e Interit. Këto para do të vijnë direkt nga Suning, pra nga kredia e Oaktree.

Kjo doli nga pasqyrat financiare të datës 31 Mars 2023 të Inter Media and Communication. Kjo e fundit është kompania në të cilën konvergojnë të ardhurat mediatike dhe sponsorizuese të kompanisë milaneze.

Kjo shifër prej 41 milionë eurosh është produkt i kredive prej 26 milionë eurosh në tremujorin e tretë të këtij viti (10 në shkurt dhe 16 në mars), plus 25 milionë të tjera në interes.

Ky është padyshim një lajm i shkëlqyer për tifozët e Interit, të cilët shpresojnë, në pritje të finales historike të Champions League kundër Manchester Cityt të Pep Guardiolës, që klubi të mos sakrifikojë emra të tjerë të mëdhenj për buxhetin.

Ndërkohë, klubi i Interit ka paralajmëruar një turne që do të zhvillohet në Japoni në fund të korrikut.

Ky është njoftimi për shtyp nga klubi i Interit: “Turni i Interit në Japoni do të jetë një mundësi për të konsoliduar praninë e markës ‘Nerazzurri’ në zonë dhe për një sërë aktivitetesh dhe takimesh që do të përfshijnë të gjithë universin tonë”.

Programi i miqësoreve mbetet ende për t’u përcaktuar. Edhe pse ekipe si Bayern Munich, Manchester City dhe Atletico Madrid do të jenë në Japoni në të njëjtën kohë me Interin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat