Ja sa para do të fusë në arka ekipi fitues

Futboll

Ja sa para do të fusë në arka ekipi fitues

Më: 1 qershor 2023 Në ora: 15:21
Logo e Tiranës dhe Egnatias

Tirana dhe Egnatia nuk luajnë vetëm për trofeun e Kupës, por edhe për një grusht para.

Më saktë, janë 50 milionë lekë të vjetër që nuk ndryshojnë prej 2002-shit.

Vetëm me inflacionin për 21 vjet kjo shifër do të ishte dyfishuar, por dihet, në FSHF i kanë me shumë merak çështjet e parave.

Finalja e Kupës së Shqipërisë ndërmjet Tiranës dhe Egnatias, do të zhvillohet më datë 1 qershor 2023, në “Elbasan Arena”, në orën 19:00. Për Tiranën kjo është ndeshja e fundit e sezonit.

Bardheblutë gjithashtu kanë dalë në finale 11 herë të tjera, duke përfshirë edhe finalen e qershorit. Tirana nuk e fiton këtë trofe që prej 2017-ës, sezon kur bardheblutë ranë nga Kategoria Superiore.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat