Inzaghi: Guardiola është trajneri më i mirë në botë

Futboll

Inzaghi: Guardiola është trajneri më i mirë në botë

Më: 7 qershor 2023 Në ora: 00:02
Inzaghi

Simone Inzaghi, trajneri i Interit, foli së fundmi për finalen e Champions League kundër Manchester Cityt.

Në një prononcim të dhënë për mediet italiane, Inzaghi u shpreh se Guardiola është trajneri më i mirë në botë.

“Po, ai është më i miri në botë. Absolutisht.

Në vitin 2019, në muajin e mjaltit në New York me gruan time, e gjeta duke ngrënë mëngjes dhe pas 4 vitesh, ta gjej në finalen e Champions League është një arritje e madhe”, - tha tekniku i “zikaltërve”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat