Ja çmimi i kripur i blietave për debutimin e yllit argjentinas

Futboll

Ja çmimi i kripur i blietave për debutimin e yllit argjentinas

Më: 18 korrik 2023 Në ora: 15:54
Messi

Intuita e presidentit David Beckham për nënshkrimin e Leo Messit si një transferim i lirë nga PSG është “grushti” më i madh ndonjëherë për “Major League Soccer” (MLS).

Përgjigja ishte e menjëhershme, “Messimania” tashmë ka shpërthyer.

Një ngjarje e jashtëzakonshme në media po kthehet edhe debutimi i argjentinasit në kampionatin amerikan. Kostoja e biletave është pothuajse e paarritshme për shumicën e tifozëve të klubit amerikan: disa kanë paguar 110.000 dollarë për të parë, të premten në mbrëmje, debutimin e yllit argjentinas kundër ekipit meksikan Cruz Azul, në raundin e parë të Kupës së Ligës.

Çmimi mesatar i biletës për ndeshjen hapëse të së premtes është 487 dollarë.

Por një studim i “CNN Business” në uebsajtin e shitjes së biletave “Vivid Seats” zbuloi se disa fansa shpenzuan një pagë mesatare për vetëm një biletë. Gazeta britanike “The Sun” u argëtua duke krahasuar çmimin e një bilete për ndeshjen inauguruese të Messit me mallra të tjera për të blerë.

Me të njëjtat para, mund të blihet një biletë e hapur për një lundrim nëntë-mujor, ose një shtëpi në Mbretërinë e Bashkuar midis Middlesbrough dhe Sunderland, ose një apartament me pamje mahnitëse mbi gjirin në Morecambe. Mes blerjeve të ndryshme, me çmimin e biletës së ndeshjes, ka edhe mallra luksi si Rolex me vlerë të mesme, ose BMW M4 Convertible, ose abonim njëvjeçar për të pasur siguri private.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat