Bayerni, gati të “blindojë” Muller-in

Futboll

Bayerni, gati të “blindojë” Muller-in

Më: 6 tetor 2023 Në ora: 14:45
Muller

Bayern Munich raportohet se shumë shpejtë do të nis negociatat me Thomas Muller-in për rinovimin e kontratës së re.

Veterani Muller me kampionët në fuqi të Gjermanisë, ka kontratë deri në verën e vitit 2024, por, sipas medieve gjermane, ‘Bavarezët’ duan ta mbajnë edhe më gjashtë në ‘Alianz Arena’ asin gjerman.

Trajneri i Baernit, Thomas Tuchel beson shumë te roli i Mullerit brenda dhe jashtë fushës.

34-vjeçari është pjesë e Bayernit nga viti 2008, derisa ka zhvilluar 447 ndeshje dhe ka shënuar 144 gola.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat