Dinamo e Ferizajt që la pa fjalë të gjithë, kështu duket renditja 

Futboll

Dinamo e Ferizajt që la pa fjalë të gjithë, kështu duket renditja 

Nga: K. G. Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 19:58
Dinamo

Trepça ’89 dhe Suhareka u vlerësuan si dy skuadra që do të luftojnë për kreun e tabelës në stinorin vjeshtor në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Grupi A.

Ky parashikim apo matematikë u prish nga Dinamo e Ferizajt, debutues!

Burim Çerkini dhe Fatos Ademi, trajnerë që me punën e tyre e bënë një Dinamo të frikshme për çdo rival.

Dinamovitët befasuan apo kanë lënë  pa fjalë të gjithë, na 14 ndeshje shënuan 9 fitore, tre barazime dhe pësuan dy humbje, duke u shpallur kampion vjeshtor me 30 pikë.

Dinamo ka 7 pikë para Suharekës dhe 9 se Trepça ’89, duke lënë me 10 pikë pas Drenicën dhe Trepçën.  

Grupi A

1. Dinamo    14    9    3    2    22:10    30
2. Suhareka    14    7    2    5    25:13    23
3. Trepça '89    14    5    6    3    16:6    21
4. Drenica    14    5    5    4    17:14    20
5. Trepça    14    5    5    4    20:22    20
6. Vëllaznimi    14    4    5    5    11:11    17
7. Rahoveci    14    3    8    3    11:15    17
8. Rilindja 1974    14    3    6    5    16:20    15
9. Phoenix    14    2    5    7    10:20    11
10. Istogu    14    2    5    7    8:25    11

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat