Llapi mbush arkat e klubit nga mbështetja e Komunës së Podujevës

Futboll

Llapi mbush arkat e klubit nga mbështetja e Komunës së Podujevës

Më: 8 dhjetor 2023 Në ora: 18:22
Foto ilustrim

Kuvendi i Komunës së Podujevës e ka miratuar kërkesën e KF Llapit për mbështetje financiare.

Vendimi u miratua në Kuvendin e Komunës së Podujevës, i cili u udhëhoq nga kryesuesi, Hilmi Hoxha.

Gjithashtu, të pranishëm në këtë Kuvend ishin edhe kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, drejtorë të drejtorive dhe përfaqësues të KFOR-it.

“Gjatë mbledhjes u miratua edhe pika ‘Shqyrtimi i kërkesës për mbështetje financiare për K.F Llapi 1992 SH.P.K. Podujevë’, e cila u mbështet me 20 mijë euro nga Kuvendi Komunal me propozim të Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport”, shkruhej në komunikatën zyrtare të Komunës së Podujevës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat