Ibrahimovic deklarohet për rikthimin në Milan

Futboll

Ibrahimovic deklarohet për rikthimin në Milan

Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 18:02
Zlatan Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic konfirmoi sot se ka folur me Milanin për rikthimin në klub në një rol të ri.

“Nuk e di, ne po flasim dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë”, ishte përgjigja e vetme që ai i dha Sky Sport Italia.

Njoftimi pritej disa javë më parë, por ende duket se nuk ka asnjë shenjë që një marrëveshje të bëhet e qartë.

Pavarësisht se është ulur në tribuna për disa ndeshje të kuqezinjve, shpesh pranë mbrojtësit Gerry Cardinale dhe CEO Giorgio Furlani, ende nuk ka siguri për të ardhmen e tij.

Reprezentuesi suedez i vari këpucët në fund të sezonit të kaluar, pasi kuptoi se nuk mund të rikuperohej plotësisht nga ai dëmtim afatgjatë i gjurit.

Ai pritet të rikthehet në Milano, por mbetet për t’u parë në çfarë pozicioni, pasi duket i pakënaqur me idenë për të qenë asgjë më shumë se një ambasador i markës.

Klubi është i rezervuar për t’i dhënë Ibrahimovicit një rol regjisor, veçanërisht pas shkarkimit të legjendës së Milanit, Paolo Maldini dhe krahut të tij të djathtë Frederic Massara.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat