Napoli ka “humbur” 17 pikë

Futboll

Napoli ka “humbur” 17 pikë

Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 18:45
Pamje nga një ndeshje

Që Napoli i këtij sezoni nuk ka shumë lidhje me ekipin kampion të një sezoni më parë kjo ishte kuptuar.

Statistikat tregojnë se përveç lojës së bukur ekipi kampan ka humbur edhe pikët.

Në “Allianz Stadium” kampionët në fuqi rregjisttruan humbjen e pestë sezonale në Serie A ndryshe nga një vit më parë ekipit kampan I mungojnë plot 17 pikë.

Një vit më parë ekipi i Napolit kishte pësuar gjithsej katër gola me kokë ndërsa këtë sezon goli i Gatit ishte i shtati. Ndërsa humbja e mbrëmshme ishte e treta radhazi.

Për të gjetur një seri negative rrezultatesh duhet të kthehemi në vitin 2016-të kur i mundën Atalanta, Beshiktash dhe Roma.

Napoli 2023/24 Java 15

Pikë: 24

Gola të shënuar: 26

Gola të pësuar: 18

Fitore: 7

Barazime: 3

Humbje: 5

Vendi: 5 (me një ndeshje më shumë)

Napoli 2022/23 Java 15

Pikë: 41

Gola të shënuar: 37

Gola të pësuar: 12

Fitore: 13

Barazime: 2

Humbje: 0

Vendi: 1 (+8 nga Milani, vendi dytë).

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat