Milani kualifikohet, Rennes eliminohet

Futboll

Milani kualifikohet, Rennes eliminohet

Nga: K. G. Më: 22 shkurt 2024 Në ora: 20:36
Rennes

Milani ashtu siç pritej është kualifikuar në të tetën e finales së Europa League në futboll.

Rennes me gjithë fitoren me rezultat 3:2 ndaj Milanit, i kushtoi shtrenjtë humbja në ndeshjen e parë në "San Siro".

Për Rennes shënoi het-trik Bourigeaud  (11', 54' - nga penalltia, 68' - nga penalltia dhe për Mlanin realizuan Joviq (22') e Leao (58').

Milani me rezultat të përgjithshëm 5:3 kualifikohet më tej.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat