Lautaro: Goli më i rëndësishëm? E vështirë

Futboll

Lautaro: Goli më i rëndësishëm? E vështirë

Më: 25 shkurt 2024 Në ora: 23:10
Lautaro

Janë shifrat e skuadrës që janë të bujshme dhe janë po aq të jashtëzakonshëm nga ata që janë emblema e Interit.

Kapiteni Lautaro Martinez me goditjen në Lecce depërtoi barrierën e 100 golave ​​në Serinë A me zikaltërit, për të qenë të saktë, shkoi në 101.

Për argjentinasin, golashënuesi më i mirë në kampionat me 22 gola në 23 ndeshje, një arritje personale që vlen dhe merr edhe më shumë vlerë sepse është e dobishme për kolektivin: "Një fitore që do të thotë një shumë për ne”, deklaroi ai për Dazn në fund të ndeshjes kundër Lecces.

"Ne kemi një vazhdimësi të rëndësishme, të gjithë po luajmë futboll të shkëlqyer. Po bëjmë një punë të shkëlqyer me shokët tanë të skuadrës, jam i lumtur, por duhet të vazhdojmë kështu sepse nuk ka mbaruar”.

101 gola në kampionat. Vërtet shumë: "Është e vështirë të zgjedhësh më të rëndësishmin, por do të them të 100.

Kur u largova nga shtëpia në moshën 15 vjeç, nuk e mendoja se mund të ndodhte e gjithë kjo, gjithçka ia kam borxh familjes sime. Më duhet të rritem, kam ende shumë vend për përmirësim. Jam i lumtur, por ende nuk kemi asgjë në dorë”.

Por ai mund të fillojë të synojë te rekordi i Higuain dhe Immobile për gola në Serie A me 36 gola:

"Do të përpiqem, gjëja e rëndësishme është që Interi duhet të fitojë. Unë jam duke bërë përparimin tim, jam i lumtur sepse këto gola ndihmojnë për të sjellë pikë në shtëpi dhe unë dua të vazhdoj kështu...

Ky është sigurisht një Inter që ka një vazhdimësi të madhe, pas finales së Champions League jemi pjekur në çdo aspekt, por nuk duhet të qëndrojmë në stanjacion, duhet të rrisim nivel çdo ditë, çdo stërvitje, për ta vënë trajnerin në vështirësi në zgjedhjen e tij".

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat