​Ish-sulmuesi i Arsenalit shtrihet në spital

Futboll

​Ish-sulmuesi i Arsenalit shtrihet në spital

Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 12:05
Foto ilustrim

Mesfushori suedez Kristoffer Olsson është vendosur në një ventilator në spital pasi humbi vetëdijen në shtëpi. Raportohet se ish-lojtari i Arsenalit, 28 vjeç, po vuan nga ajo që duket të jetë një sëmundje akute e lidhur me trurin.

Klubi danez Midtjylland njoftoi se ai u dërgua në Spitalin Universitar Aarhus më 20 shkurt.

“Të gjithë në FC Midtjylland sigurisht që janë thellësisht të prekur nga sëmundja e papritur e Kristoffer”, tha klubi në një deklaratë të martën.

“Kristoffer Olsson po vuan nga ajo që duket të jetë një sëmundje akute e lidhur me trurin, e cila nuk është as për shkak të ndonjë dëmi të vetëshkaktuar dhe as për shkak të faktorëve të jashtëm”.

Olsson erdhi përmes akademisë së të rinjve të Arsenalit dhe bëri një paraqitje për Topçinjtë përpara se të bashkohej me Midtjylland në mes të sezonit 2014-15 të Premier Ligës.

Olsson, i cili ka bërë 47 paraqitje për Suedinë, ka luajtur në skuadrën suedeze AIK, Krasnodar në Rusi dhe Anderlecht në Belgjikë mes dy sezoneve me Midtjylland.

Olsson ka munguar në dy ndeshjet më të fundit të Midtjylland në Superligën daneze dhe për herë të fundit është paraqitur për klubin kundër Fredrikstad në Kupën e Atlantikut më 9 shkurt.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat