Derbi pa fitues, flet Allegri

Futboll

Derbi pa fitues, flet Allegri

Më: 13 prill 2024 Në ora: 22:32
Allegri

Pak mundësi dhe asnjë gol në Olimpico Grande Torino. Vlahovqc godet shtyllën, Lazaro humb mundësinë e ndeshjes në minutën e 94-ët

Një derbi pa fitues, Torino dhe Juventus nuk shkuan përtej një barazimi 0-0 në Olimpico Grande Torino.

Në pjesën e parë, rastet më të mira i krijoi skuadra e Allegrit me Vlahoviq, të ndalur fillimisht nga një shtyllë e bujshme në minutën e 7-të dhe më pas nga Milinkoviq-Saviq në minutën e 31-të.

Pas intervalit, Toro e Juric (i përjashtuar për protesta në fund) ngriti qendrën e gravitetit duke e angazhuar portierin Szczesny me Sanabria, por pa gjetur finalizimin e duhur. Juventusi mbetet i treti, -5 pas Milanit.

Mundësia më e mirë për Torinon, megjithatë, mbërriti në limitet e sfidës kur Lazaro 94’ iu afrua golit që do të ndryshonte drejtimin e ndeshjes duke ndërprerë një mallkim për Granatat.

"Ishte një ndeshje e mirë - komentoi trajneri i Juves, Allegri në fund të takimit - ne patëm disa mundësi dhe disa situata në të cilat mund të kishim bërë më mirë teknikisht kundër një Torino të mirë.

Është normale që nëse nuk përfitoni nga rastet, atëherë bëhet e vështirë, veçanërisht kundër një ekipi si Torino, që ka një mbrojtje të mirë. Djemtë duhet të qëndrojnë të qetë, ne bëmë mirë dhe nuk pësuam asnjë gol”.

"Ne mund të kishim bërë më mirë në sulmin e thellë - vazhdoi Allegri për DAZN -, por Vlahovic dhe Chiesa duhet të kishin luajtur më shumë në anë dhe pas mbrojtësve të tyre. Megjithatë, skuadra bëri mirë në pjesën e parë, por nuk është kurrë e lehtë kur luajmë kundër skuadrave që mbyllen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat