Freiburg bën detyrën, merr tri pikët në transfertën e Darmstadt

Futboll

Freiburg bën detyrën, merr tri pikët në transfertën e Darmstadt

Më: 14 prill 2024 Në ora: 18:10
Freiburg

Darmstadt bie në shtëpi ndaj Freiburg, me ndeshjen e javës së 29-të të Bundesliga që u mbyll me rezultatin 0-1.

Ndeshja vazhdoi me barazim pa gola deri në minutën e 36’, kur Doan i asistuar nga Gregoritsch gjeti rrugën drejt rrjetës dhe kaloi miqtë në avantazh.

Pavarësisht tentativave të shumta nga ana vendasve për të barazuar, jo vetëm pjesa e parë, por e gjithë ndeshja u mbyll vetëm me këtë gol.

Pas këtij takimi Darmstadt vuan në vend të fundit me 14 pikë, teksa Freiburg renditet në vend të tetë me 39 pikë të grumbulluara.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat