Mbappe flet sërish për të ardhmen e tij

Futboll

Mbappe flet sërish për të ardhmen e tij

Më: 17 prill 2024 Në ora: 18:33
Kylian Mbappe

Protagonisti me dy gola për PSG-në kundër Barcelonës në Ligën e Kmapionëve, Kylian Mbappe, ka folur për të ardhmen e tij në fund të ndeshjes . Qendërsulmuesi parizien i pyetur nëse kalimi në raundin tjetër mund të jetë vendimtar në ndryshimin e vendimit të tij, dha një përgjigje të prerë duke thënë: “Jo, jo, jo ”.

Kujtojmë se numri 10 i PSG-së ka një kontratë që skadon me skuadrën e trajnerit Luis Enrique në fund të sezonit, vit që mund t’i japë klubit të presidentit Al-Khelaifi tripletën:

“Jam krenar që vesh fanellën e PSG-së sepse jam parisien. Ëndërroj të fitoj Ligën e Kampionëve me këtë skuadër, do të përpiqemi të shkojmë në Ëembley”, shtoi ai, përcjellë KosovaPress.

Trajneri i PSG-së, Luis Enrique duke folur për të ardhmen e Mbappe-s në fund të ndeshjes, tha se ai është lider i skuadrës së tij.

“Ai ishte lideri ynë në fushë. Ne presim që Kylian të flasë për të ardhmen e tij. Kur Mbappé dhe PSG të flasin në publik, do të shohim. Është si një proces. Derisa Mbappé të shkojë të flasë, unë do të qëndroj këtu, do të pres dhe do të hesht”, theksoi ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat