Alonso: Të dehur nga titulli? Jo, mendjet tona janë te West Ham

Futboll

Alonso: Të dehur nga titulli? Jo, mendjet tona janë te West Ham

Më: 17 prill 2024 Në ora: 21:24
Alonso

Xabi Alonso, trajneri i Bayer Leverkusenit, ka folur në një konferencë për shtyp në prag të ndeshjes kundër Ëest Ham, e vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Evropës. Në ndeshjen e parë gjermanët fituan 2:0, por në kthim vështirësitë do të jenë më të mëdha, duke qenë se do të luhet në Londër.

Trajneri u pyet nëse fitorja e Bundesligës mund t'i kishte shpërqendruar lojtarët e tij në një farë mënyre:

"Skuadra nuk më ka dhënë asnjë arsye për të dyshuar për angazhimin e saj. Ndjej urinë dhe dëshirën e lojtarëve për të ecur përpara. Sigurisht që do të jemi gati, do të luajmë këtu për të kaluar”.

"Kishte sigurisht një moment për të shijuar titullin. Të dielën e dinim se kishim një shans, kështu që morëm një ditë, nëse fitonim, për ta shijuar atë. Por që nga e marta mendjet tona janë përqendruar te West Ham.

Tani jemi në Europa League dhe ne kemi një shans të madh për të përmirësuar akoma një sezon të madh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat