Lojtari i Atalantës me doza optimizmi: Asgjë nuk është e pamundur, ndaj Leverkusen luajmë me besim të madh

Futboll

Lojtari i Atalantës me doza optimizmi: Asgjë nuk është e pamundur, ndaj Leverkusen luajmë me besim të madh

Më: 20 maj 2024 Në ora: 20:05
Atalanta

Atalanta sfidon Leverkusen në finalen e Europa League. Në prag të këtij takimi, lojtari i bergamaskëve, u shpreh optimist.

“Duket si një detyrë e pamundur sepse ata nuk kanë humbur kurrë deri më tani, por në të kaluarën ka pasur shumë ndeshje që dukeshin të pamundura për t’u fituar.

Fakti mbetet se Leverkusen është i pamposhtur këtë sezon dhe kjo është vërtet e pabesueshme.

Gjëja kryesore është që ne duhet të besojmë në veten tonë: nëse jemi në finale, ka një arsye.” – tha ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat