Limani ndan rrugët me Llapin

Futboll

Limani ndan rrugët me Llapin

Më: 11 qershor 2024 Në ora: 11:09
Gentrit Limani

Gentrit Limani nuk është më pjesë e Llapint, pasi palët kanë zyrtarizuar ndërprerjen e bashkëpunimit.

Përkundër se kishte kontratë me Llapin, ishte dëshira e lojtarit që të largohet nga llapjanët.

Llapi e ka falënderuar Limanin për kontributin e dhënë dhe i kanë uruar suksese në karrierë.

"Klubi Futbollistik Llapi njofton opinionin se ka ndërprerë bashkëpunimin me futbollistin Gentrit Limani.

Dëshira e futbollistit ishte që klubi ta mirëkuptoj për të ndërruar ambient dhe ne e kemi mirëkuptuar dëshirën e tij.

Limani u transferua tek ekipi ynë në janar të vitit 2023 dhe gjatë një sezoni e gjysmë u paraqit në 39 ndeshje zyrtare, ku kontribuuoi edhe me 4 asistime.

“Geni” ishte ndër futbollistët më korrekt të ekipit me sjellje shembullore për çka e vlerësojmë lartë personalitetin e tij.

Klubi ynë e falenderon “Genin” për kontributin e dhënë për klubin si dhe i dëshiron shumë suksese në vazhdim të karrierës", njofton KF Llapi..

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat