​“Dridhet” bota e futbollit, Lionel Messi lëshon deklaratën e madhe

Futboll

​“Dridhet” bota e futbollit, Lionel Messi lëshon deklaratën e madhe

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 19:27
Messi

Aktualisht i përqendruar me ekipin e tij për miqësoret përgatitore për Copa América, Lionel Messi sapo ka konfirmuar se Inter Miami do të jetë klubi i tij i fundit në karrierë.

“Mendoj se Inter Miami do të jetë skuadra e fundit për të cilën luaj, kështu është sot për sot”, tha ai në një intervistë për “ESPN Argentina”.

Me këtë vendim të yllit të argjentinas, thashethemet që e vendosën atë sërish në Argjentinë me Neëell's marrin fund.

Në moshën 36-vjeçare dhe me më shumë se 900 ndeshje nën emërin e tij, tetë herë fituesi i Topit të Artë do t'i japë lamtumirë futbollit në Miami. Messi aktualisht ka një kontratë deri më 31 dhjetor 2025 dhe ende nuk ka njoftuar asgjë për një rinovim të ardhshëm, kështu që fundi i tij mund të jetë më afër sesa mendojnë tifozët e futbollit.

“Nuk jam ende gati të largohem nga futbolli, e kam bërë këtë gjatë gjithë jetës sime, më pëlqen të luaj me top, në stërvitje, në lojëra, çdo ditë. Kam pak frikë se gjithçka ka marrë fund ”, u përgjigj ai për përfundimin e tij në futboll. “Ishte një hap për të lënë Evropën për të ardhur në Shtetet e Bashkuara. Të qenit kampion bote më ndihmoi shumë për t'i parë gjërat e tjera në një mënyrë tjetër për Kupën e Botës 2022.

Në Inter Miami i shoqëruar nga miq si Suárez , Busquets dhe Jordi Alba , Messi po shijon futbollin.

“Aktualisht nuk e mendoj, përpiqem të shijoj gjithçka, sepse jam i vetëdijshëm se gjithnjë e më pak ka për të shkuar dhe kaloj mirë në klub dhe në kombëtare me fatin të luaj me shokët e skuadrës dhe miq”, shtoi ai për finalen e tij. “Më pëlqejnë detajet e vogla që e di që do të më mungojnë kur të mos luaj më”, ka përfunduar ylli argjentinas.

Ndiqni kanalin Diario AS në ËhatsApp , ku do të gjeni të gjithë sportin në një hapësirë të vetme: lajmet e ditës, axhendën me lajmet më të fundit për ngjarjet më të rëndësishme sportive, imazhet më të spikatura, opinioni i AS më të mirë firma, raporte, video dhe disa humor herë pas here.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat