​Publikohen formacionet Slloveni-Danimarkë

Futboll

​Publikohen formacionet Slloveni-Danimarkë

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 17:17
​Publikohen formacionet Slloveni-Danimarkë

Ndeshjen e parë në Grupin C në Kampionatin Evropian të këtij viti do ta luajnë Sllovenia dhe Danimarka.

Për sllovenët, trajner i të cilëve është ish-trajneri i Rjekës, Matjazh Kek, kjo do të jetë paraqitja e parë në Euro pas 24 vjetësh, ndërsa danezët ishin shumë të suksesshëm tre vjet më parë dhe arritën deri në gjysmëfinale.

Formacionet e Sllovenisë dhe Danimarkës, të cilat përballen nga ora 18:00:

Sllovenia: Oblak - Karniçnik, Drkushiq, Bijol, Janzha - Stojanoviq, Gnezda Çerin, Elshnik, Mlakar - Shporar, Sheshko.

Danimarka: Schmeichel - Christensen, Andersen, Vestergaard - Bah, Hjulmand, Hojbjerg, Kristiansen - Eriksen - Hojlund, Wind.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat