Personi që u vra në Prishtinë kishte plagosur Noizyn, ja me sa burg ishte dënuar

Lajme

Personi që u vra në Prishtinë kishte plagosur Noizyn, ja me sa burg ishte dënuar

Më: 27 janar 2021 Në ora: 18:12
Plagosja kishte ndodhur më 13 shtator të vitit 2016 .

Albert Krasniqi dyshohet se është vrarë sot nga babai i tij.

Edhe pse nuk dihen motivet që kanë quar deri të vrasja, mediat raportojnë se dorasi dhe viktima janë babë e birë.

Ndërsa, Krasniqi ishte i përfshirë në plagosjen e reperit nga Shqipëria Noizy në qendër të Prishtinës.

Plagosja kishte ndodhur më 13 shtator të vitit 2016 .

Rigels Rajku i njohur si Noizy është dënuar me dy mijë euro gjobë për incidentin ku ai mbeti i plagosur.

Ndërsa, Albert Krasnqi ishte dënuar nga Gjykata me 6 muaj burgim me mundësinë që dënimin ta shlyejë me para.

Vendimi i gjykatës e ngarkonte Krasniqin edhe një dënim shtesë prej 8 mijë eurosh për veprat e tjera në aktakuzë.

Shpallja e gjykimit është bërë në një seancë ku dy të akuzuarit nuk kanë marrë pjesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat