Vuçiq: Kosova po bën llogari pa hanxhi

Lajme

Vuçiq: Kosova po bën llogari pa hanxhi

Më: 3 mars 2021 Në ora: 20:00
Aleksandar Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar pas takimit me Emisarin Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

Ai tha se Serbia është e gatshme për dialog dhe kompromis

Ku edhe shtoi se Kosova po bën llogari pa një hanxhi.

“Serbia është e gatshme për dialog dhe kompromis, dhe nëse ata në Prishtinë nuk janë të gatshëm për këtë dhe mendojnë se disa rrahje do të krijojnë një shtet për ta dhe se serbët do të bien dakord për këtë – ata po bëjnë llogari pa një hanxhi“, raporton Tanjug.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat