Vrasja që tronditi Mitrovicën: Dy vëllezërit në arrati, Lundrimi për vrasjen e sotme dhe Valdrini për vrasjen e vitit 2016

Lajme

Vrasja që tronditi Mitrovicën: Dy vëllezërit në arrati, Lundrimi për vrasjen e sotme dhe Valdrini për vrasjen e vitit 2016

Më: 30 tetor 2021 Në ora: 11:14
Valdrin Beqiri

Një vrasje e rëndë me thikë ka tronditur Mitrovicën, ku ka mbetur i vdekur 25 vjeçari Albert Muja.

Media mëson se i dyshuari për vrasjen e rëndë është Lundrim Beqiri, vëllai i Valdrin Beqirit.

Ky i fundit, pra Valdrin Beqiri kreu vrasjen e rëndë me kallashnikov tek gjimnazi “Frang Bardhi” në vitin 2016 dhe momentalisht ndodhet në arrati, pasi që gjykata javë më parë i’a kishte rritur dënimin edhe për 5 vite, ndërkohë që ishte liruar pas disa vitesh burgim të mbajtura sipas aktgjykimit të shkallës së parë.

Pra, dy vëllezërit ndodhen në arrati.

Image
Albert Muja personi i vrarë

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat